Top

دو هزار کودک دچار سوء تغذیه در خراسان شمالی تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتند

تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: کمیته امداد این استان در راستای طرح رفع سوء تغذیه، امسال دو هزار نفر از کودکان زیر ۶ سال که دچار سوءتغذیه هستند را تحت پوشش قرار داده است.

عباس اهرابی با بیان اینکه این کودکان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان شناسایی و برای حمایت به کمیته امداد معرفی‌شده‌اند افزود: این کودکان هر سه تا ۶ ماه برای معاینات دوره ای و ارزیابی به دانشگاه علوم پزشکی معرفی می شوند.
وی تصریح کرد: هر ماه به این کودکان 700 هزار ریال کارت خرید مواد غذایی اهداء می شود که والدین آنان می توانند از فروشگاه های مجاز اقدام به خرید کنند که پس از بهبود، از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند.
اهرابی تصریح کرد: در این طرح، کودکان تا ۶ ماه از حمایت‌های کمیته امداد برای افزایش بنیه جسمی برخوردار می‌شوند و پس‌ازاین مدت، سلامت آنان پایش و ارزیابی می‌شود و درصورتی‌که نیاز به حمایت نداشته باشند، از چرخه حمایت خارج می‌شوند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی همچنین یاد آور شد: هم‌اکنون ۷۰۰ کودک زیر ۶ سال که دچار سوءتغذیه هستند در نوبت حمایت‌های این نهاد قرار دارند.
وی با بیان اینکه این کودکان فقط مددجویان این نهاد نیستند بلکه اقشار نیازمند جامعه نیز تحت پوشش این طرح قرار می گیرند اظهار داشت : سال گذشته نیز دو هزار نفر از کودکان زیر ۶ سال مبتلا به سوءتغذیه از حمایت‌های کمیته امداد این استان برخوردار شدند.