Top

کمبود روی یکی از شایع ترین بیماری های ناشی از سوء تغذیه

تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
کارشناس تغذیه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: کمبود روی یکی از شایع ترین بیماری های ناشی از سوء تغذیه می باشد که می توان با استفاده از منابع ارزان و در دسترس این کمبود را جبران کرد .
نقابی با اشاره به اینکه عنصر روی یکی از عناصر بسیار مهم بدن می باشد، اظهار کرد: روی در ساختمان بدن بیش از 300 آنزیم حیاتی مانند آنزیم های کبدی، آنزیم های سیستم ایمنی ، سیستم تقسیم سلولی و آنزیم های شرکت کننده در تولید هورمون های تیروئید، استخوانی، جنسی دخالت دارد.
وی ادامه داد: کمبود روی باعث کاهش تولید و یا ناقص شدن این آنزیم ها شده بنابراین اختلالاتی در بدن ایجاد می شود.
نقابی کوتاهی قد، عدم سلامت پوست، اختلالات سیستم عصبی، عدم مقاومت بدن در مقابل بیماری ها، اختلالات جنسی (تاخیر در بلوغ جنسی)، اختلالات استخوانی، دیابت، ریزش مو، تاخیر در بهبود زخم ها و بعضی بیماری های دیگر را از موارد کمبود روی بیان کرد .
وی با بیان اینکه مواد غذایی پر پروتئین مانند انواع گوشت، حبوبات، لبنیات و همچنین نان سبوس دار و مغز دانه ها بهترین منابع غذایی روی می باشد، افزود: در بیشتر مواقع جذب روی از منابع غذایی حیوانی بسیار بیشتر از منابع غذایی گیاهی می باشد و نیاز روزانه یک فرد بالغ به روی در مردان 15 میلی گرم و در زنان12 میلی گرم است.
نقابی یاد آورشد: فیتات موجود در سبوس گندم می تواند باعث کاهش جذب روی در دستگاه گوارش گردد که استفاده از مواد غذایی پر پروتئین و سویا و همچنین عمل آوری خمیر نانوایی توسط خمیر ترش قبل از پخت نان باعث تخریب فیتات می شود.
منبع : ایسنا
کد خبر: