Top

درمان سوء تغذیه 7182 کودک در هرمزگان

تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
خدیجه پور شهسواری رییس اداره درمان کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان افزود: 19میلیارد و 800 میلیون ریال در 3 ماه نخست امسال برای درمان سوء تغذیه کودکان زیر 6 سال و تهیه سبد غذایی این افراد هزینه شده است.
وی بیان داشت: طرح همسفره در قالب اهدای سبدهای غذایی به کودکان زیر 6 سال مبتلا به سوء تغذیه درهرمزگان و هم چنین افزایش شاخص سلامت در جامعه از سوی کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی اجرا می شود.
وی یاد آور شد: کودکان دارای سوء تغذیه توسط مرکزهای بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان به کمیته امداد معرفی و پس از یک دوره 6 ‌ماهه درمان دوباره مورد پایش و کنترل مرکز بهداشت قرار می ‌گیرند تا در صورت بهبودی کامل از چرخه حمایتی خارج و افراد دیگر جایگزین شوند.
رییس اداره درمان کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان گفت ابراز داشت: سرانه پرداختی هر کودک به ‌صورت ماهانه 900 هزار ریال است که با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد کمیته امداد می‌ توانند سبد غذایی خود را دریافت کنند.
پور شهسواری گفت: خیران می‌ توانند در قالب طرح همسفره از طریق پورتال همسفره به آدرس hamsofreh.ir و انتخاب استان مورد نظر و یا شماره ‌گیری تلفن گویای 3288 در تامین نیاز غذایی و تهیه سبد غذایی کودکان نیازمند مبتلا به سوء تغذیه همکاری کنند.
کد خبر: 970425308
منبع:ایرنا