Top

کمیته امداد خراسان شمالی 2 هزار کودک بدتغذیه را شناسایی کرد

تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: 2 هزار کودک زیر 6 سال مبتلا به سوء تغذیه در این استان شناسایی شدند که از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند خواهند شد.
حمید خوجانی معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: به هر یک از این کودکان ماهانه 920 هزار ریال کمک هزینه در قالب کارت خرید تعلق می گیرد تا صرف خرید اقلام مورد نیاز آنان شود.
وی اظهار داشت: این کمک ها شامل کودکان زیر پوشش کمیته امداد و کودکان خانواده های نیازمندی که از خدمات کمیته امداد بهره مند نیستند، می شود.
خوجانی گفت: سهمیه استان در نیمه نخست امسال شناسایی 2 هزار کودک بود که پیش بینی می شود در نیمه دوم سال نیز به همین تعداد از خدمات این نهاد بهره مند شوند.
وی افزود: در نیمه نخست امسال افزون بر 11 میلیارد و 40 میلیون ریال برای این کودکان هزینه شده است.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد خراسان شمالی گفت: کودکانی که در 6 ماهه اول تحت پوشش این طرح قرار داشتند در پایان مدت مقرر 6 ماهه از نظر سلامت مورد پایش قرار گرفته و در صورت بهبود از شمول طرح حمایتی خارج می شوند.
خوجانی اظهار داشت: این طرح با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی انجام می شود به طوری که خانه های بهداشت، کودکان نیازمند مبتلا به سوء تغذیه را شناسایی و برای پوشش تغذیه ای به این نهاد معرفی می کنند.
وی یادآور شد: هم اینک تعداد دیگری از کودکان نیز پشت نوبت قرار دارند ولی چون سهمیه استان 2 هزار نفر تعیین شده نمی توان تمام آنها را زیر پوشش برد.
هم اکنون 33 هزار خانواده با جمعیت 53 هزار نفر در خراسان شمالی زیر پوشش خدمات کمیته امداد هستند که بیش از 47 درصد این خانوارها، در مناطق محروم سکونت دارند.
6 هزار و 500 نفر از افراد زیر پوشش کمیته امداد، فرزندان یتیم و محسنین، 17 هزار نفر آنان زنان سرپرست خانوار و 30 هزار نفر نیز سالمندان هستند.
خراسان شمالی با جمعیت 863 هزار نفری جزو استان های با سطح درآمدی پایین است.
کد خبر: 970801323
منبع:ایرنا