Top

شناسایی 2018 کودک مبتلا به سوءتغذیه در چهارمحال و بختیاری

تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۸ ماه امسال ۲۰۱۸ کودک مبتلا به سوءتغذیه در استان شناسایی شده است.

«علی ملک‎‌پور» مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری گفت: از کودکان مبتلا به سوءتغذیه، 8 درصد تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.

وی افزود: روند شناسایی کودکان از سوی شبکه بهداشت شهرستان‌ها انجام و مراحل تحقیقات توسط مددکاران کمیته امداد استان صورت می‌گیرد و در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند، جزو کودکان مبتلا به سوءتغذیه قرار می‌گیرند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: ماهانه ۹۲ هزار تومان به حساب این کودکان واریز می‌شود که می‌توانند از فروشگاه‌های طرف قرارداد با این نهاد، کالا خریداری کنند.

ملک‌پور با اشاره به این‌که مبلغی که به حساب کودکان واریز می‌شود از اعتبارات دولتی کمیته امداد است، تصریح کرد: طی این مدت ۹۲۸ میلیون تومان برای تأمین سبد غذایی کودکان مبتلا به سوءتغذیه در استان هزینه شده است.

وی در خصوص تغذیه بیماران خاص و صعب‌العلاج، گفت: در برخی موارد بنا به صلاح‌دید مددکاران و مسئولان درمان شهرستان‌ها سبد غذایی تهیه و در بازدیدهای دوره‌ای به این بیماران اهدا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: به ۳۵ نفر از مادران باردار و شیرده، ماهانه ۱۰۰ هزار تومان به‌منظور دریافت سبد غذایی پرداخت می‌شود که می‌توانند کالای مورد نیاز خود را از مراکز طرف قرارداد با این نهاد خریداری کنند.

کد خبر: 970907333
منبع:ایسنا