Top

۲۹۶۶ کودک زیر ۵ سال در کهگیلویه و بویراحمد سوء تغذیه دارند

تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
۲۹۶۶ کودک زیر ۵ سال دارای سوء تغذیه از بسته‌های سبد غذایی بهره‌مند شدند.
 محمد نظری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو میلیارد و 728 میلیون تومان برای تأمین سبد غذایی 2966 کودک زیر پنج سال توسط این نهاد پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد به‌منظور رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال طرح هم‌سفره را در برنامه کاری خود اجرا می‌کند، افزود: در همین زمینه 2966 کودک زیر پنج سال از سبدهای غذایی این نهاد در سال 97 بهره‌مند شدند.
نظری اعتبار هزینه شده در زمینه سبدغذایی کودکان را دو میلیارد و 728 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: کودکان زیر پنج سال که به دلیل تغذیه نامناسب دچار اختلال در رشد هستند از طریق مراکز بهداشت شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد معرفی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه سبدهای غذایی کودکان شامل مواد پروتئینی، لبنیات، حبوبات، برنج و روغن است، ادامه داد: کودکان تحت حمایت این طرح در فاصله زمانی شش‌ماهه مورد پایش قرار می‌گیرند تا در صورت بهبودی از چرخه حمایت خارج و کودکان دیگر جایگزین شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از دیگر برنامه‌های این نهاد را تأمین سبدغذایی برای مادران باردار و شیرده اعلام کرد و افزود: در این زمینه و باهدف جلوگیری از تولد کودکان دچار سوءتغذیه چهار میلیارد و 860 میلیون تومان در سال جاری برای سبد غذایی 45 مادر باردار و شیرده توسط این نهاد هزینه شده است.

نظری تصریح کرد: درخصوص ارتقاء شاخص‌های بهداشتی نیز هشت میلیون و 566 هزار تومان در قالب سبدهای بهداشتی برای دانش آموزان ساکن در خوابگاه‌های کمیته امداد و سایر مددجویان هزینه شده است و  مردم خیر و نیکوکار می‌توانند برای شرکت در طرح هم‌سفره و کمک به تغذیه کودکان نیازمند به آدرس http://hamsofreh.ir مراجعه کنند.
کد خبر: 971204341
منبع:تسنیم