Top

شناسایی 2000 کودک مبتلا به سوء تغذیه در خراسان‌ شمالی

تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
معاون حمایت وسلامت خانواده کمیته امداد خراسان‌شمالی گفت: امسال دو هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه در سطح استان شناسایی شده اند.
 حسن نعمتیمعاون حمایت وسلامت خانواده کمیته امداد خراسان‌شمالی با بیان اینکه طرح حمایت از کودکان مبتلاء به سوء تغذیه، توسط کمیته امداد با هدف کمک به سلامت جسمی کودکان محروم در حال اجرا است، گفت: طبق آخرین نیاز سنجی توسط دانشگاه علوم پزشکی بیش از دو هزار کودک زیر شش سال مبتلا به این بیماری در استان شناسایی شده اند و تمامی این کودکان از کارت های تغذیه بهره مند هستند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح رفع سوء تغذیه کودکان کمتر از شش سال از اختلال در رشد جسمی و تکامل مغزی این افراد جلوگیری می کند،افزود: هم اکنون دو هزار  کودک در استان خراسان شمالی دارای سوءتغذیه هستند که طبق برنامه کمیته امداد، به هریک از این کودکان ماهانه ۷۵ هزار تومان برای رفع سوء تغذیه آنان پرداخت می‌شود.

نعمتی عنوان کرد: پس از انجام پایش کودکان توسط مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه ، کودکان دچار سوء تغذیه به کمیته امداد معرفی و سبد غذایی مورد نظر کارشناسان تغذیه توسط این نهاد تهیه می شود.

وی با بیان اینکه آموزش های لازم هم در کنار سبد غذایی به مادران این کودکان ارائه می شود، افزود: پس از پایان یک دوره شش ماهه، این کودکان مورد پایش مراکز بهداشتی درمانی قرار می گیرد ودر صورت بهبود افراد جدیدی جایگزین می شوند.

نعمتی یادآور شد: خانواده های دارای کودکان کمتر از شش سال مبتلا به سوء تغذیه با مراجعه به فروشگاه‌هایی که طرف قرارداد با این طرح هستند سبد غذایی خود را تهیه می کنند.
کد خبر: 980209344
منبع:ایسنا