Top

بهره مندی ۸۲۱ کودک دچارسوء تغذیه استان از سبد غذایی کمیته امداد

تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران گفت: ۸۲۱ کودک زیر پنج سال دچار سوء تغذیه در سال گذشته از سبد غذایی بهره مند شدند که ۹۰۶میلیون و ۳۸۴ هزار تومان برای این امر اختصاص یافت.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جواد صفاری با بیان اینکه خدمات کمیته امداد در بخش‌های مختلف به‌صورت هدفمند و زمان‌دار ارائه می‌شود، ادامه داد:  در سال گذشته ۸۲۱ کودک دارای سوءتغذیه با همکاری مراکز بهداشت شهری و روستایی در سطح استان شناسایی‌شدند که تحت درمان قرار گرفتند.
وی با اشاره به اینکه برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال، ماهیانه به صورت میانگین ۹۲هزار تومان در قالب بن کارت شارژ می‌شود، بیان کرد: والدین کودکان مبتلا به سوء تغذیه از طریق این بن کارت  می توانند مواد غذایی مورد نیاز  کودکان خود را  فروشگاه های طرف قرارداد با کمیته امداد تهیه کنند.

 معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران افزود: کمک به رفع سوء تغذیه کودکان یک طرح مشارکتی - حمایتی بین وزرات بهداشت و کمیته امداد است که بر اساس بسته غذایی پیشنهاد شده از  طرف وزارت بهداشت سبد غذایی متناسب با نیاز تغذیه‌ای تهیه می شود.

 صفاری تاکید کرد: با پایش مستمر و کنترل دوره‌ای کودکان دارای سوءتغذیه و سنجش سلامت این گروه در دوره‌های زمانی شش ماهه، کودکان بهبود یافته در قالب این طرح از چرخه دریافت سبد غذایی کمیته امداد خارج‌ و افراد جدید جایگزین آنها می‌شوند.

وی بابیان اینکه زمینه مشارکت خیران برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال نیز فراهم‌ است، افزود: خیران می‌توانند با حمایت از طرح همسفره در تأمین منابع مالی مورد نیاز برای رفع سوء تغذیه کودکان زیرپنج سال مشارکت کنند.

صفاری با اشاره به اینکه سبد غذایی ویژه کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه شامل حبوبات، لبنیات، برنج، روغن، گوشت مرغ و ماهی است، گفت: این سبد علاوه بر کودکان تحت حمایت کمیته امداد به سایر کودکان نیازمندی که تحت حمایت نیستند تعلق می گیرد.
کد خبر: 980211346
منبع:مهر